Close

Štír

V období Štíra už je v přírodě sluníčka méně, den se krátí, přichází více déšť a mlhy. Není zkrátka moc dobře vidět. Ani do Štíra nevidíte. Má svá tajemství a hned tak ho neobalamutíte. Odhalí pravdu a nesnáší lež. Buďto bude váš oddaný přítel celý život, který vás zachrání z jakékoli situace, nebo o něj definitivně přijdete. Všechno nebo nic. Černá nebo bílá. Tak funguje. Jen tak se nevzdá. Má v sobě nesmírně silnou energii, která mu umožňuje přežít i nejnáročnější situace. Má silné libido, takže v milostném životě se nebudete nikdy nudit. Bývá plný vášně a smyslnosti.

Umí odhalit skryté, bývají to nadaní vědci a badatelé, kteří objeví lék proti nevyléčitelné nemoci. Zajímají se o podstatu života a potřebují silné podněty, jinak je nezaujmete. Ovšem když se naštvou, raději jim jděte z cesty, nebo vás „zničí“. Můžete si být jisti, že vše myslí opravdově.

Je v nich energie tvoření, podstaty života, kterou bychom mohly vidět v první čakře, takže bychom je spojili s červenou barvou, s energií přežití. Tajemno by mohlo být ukryté v temných barvách tmavě hnědé či černé. Znamení Štíra také souvisí s transformací, silnou proměnou až do hloubky, což by hezky vystihovala měňavá temná barva s efektem olejové skvrny. Většinou se s ní ztotožní klienti, kteří zrovna takovým náročným obdobím procházejí. Něco starého končí, něco nového začíná. Pták Fénix shoří a vstane z popela. Stejně jako to umí Štír. Znovu se „narodit“, zregenerovat.

Dobře si však rozmyslete, co mu povíte. pamatuje si. Umí se urazit i na celý život, pokud se ho něco dotkne. Buďte sví, na nic si nehrajte. Jedině tak máte šanci. Miluje opravdovost. Má hluboké emoční prožívání, proto se ho vše dotýká.

Pokud se cítí v ohrožení, může mít jedovaté poznámky přímo na tělo a v horším případě se vás pokusí zničit nebo vymyslí pomstu. Nenechá nic jen tak. Nehledí na následky.

Řídí se vlastní silnou intuicí. Umí být šlechetný a nezištný. Má své charisma. Může se iniciativně stavět do role vůdce. Nebojí se převzít odpovědnost za svá rozhodnutí a činy. Můžete mu důvěřovat. Vaše tajemství si nechá pro sebe. Je oddaný a vášnivý, což z něho činí dokonalého partnera. Ovšem jen do doby, pokud si o vás bude myslet totéž. Pak může být nesnesitelně žárlivý, podezíravý a manipulativní. A možná ani nebudete tušit, o čem všem ví.

Nebojí se jít asertivně a odhodlaně za svým. Pokud nemá zdravou sebehodnotu a sebereflexi, může mít přehnané ambice a trpělivě čekat na svou příležitost.

Barva: temně červená, hnědá, černá nebo temně zelenomodrá
Živel: voda
Planetka : Pluto
Hlavní kameny: červený korál, hematit, granát, červený turmalín, černý opál
Doprovodné kameny: červený jaspis, jadeit, chalcedon, onyx, rubín