Close

Beran

Znamení Berana začíná jarní rovnodenností. Na naši polokouli začíná skoro ze dne na den dopadat více slunečních paprsků. Příroda se dynamicky probouzí. Každá rostlinka se dere na povrch. A tato svěží energie zrodu se promítá i do povahy Beranů. Proto jsou akční, rychlí, soutěživí, netrpěliví. Mají nevíce energie z celého znamení zvěrokruhu. Mají odvahu jít vpřed. Jsou ambiciózní. Jsou přímí, i když se vám to líbí nebo ne. Na druhou stranu vždy víte, na čem u nich jste. Jsou to rození vůdci a umí se rozhodovat. Rádi si dělají vše po svém. A když u toho náhodou narazí, někdy doslova, tak jim stačí chvíle, aby se otřepali a jdou dál. Převládají u nich animální instinkty, takže občas udělají něco dříve než si to pořádně rozmyslí. Potřebují akci, potřebují adrenalin. Mnoho lidí s planetami ve znamení Berana najdete u záchranářů, hasičů či policistů, ale také sportovců a nejrůznějších závodníků. Prostě umí  si užít přítomného okamžiku a rozhodně se s nimi nenudíte. Umí rozhýbat i věci, do kterých se nikdo nepouští. Jsou to rození optimisté. Umí být také ale někdy pořádně vznětliví a sobečtí. Dopřejte jim dostatek pohybu, jinak s nimi nemusíte vydržet.

Chybí-li Vám energie, odvaha a průbojnost, inspirujte se u Beranů a volte jasně červenou! Máte-li naopak energie příliš, volte barvu na zklidnění, např. fialovou, bílou, nebo neutrální jako je křišťál. Vše si žádá rovnováhu.

Se znamením Berana se pojí – odvaha, aktivita, soutěživost, průbojnost, přímost, rychlost, akce, adrenalin. Rychle jim proudí krev v žilách.

Barva: jasně červená
Živel: oheň
Planeta: Mars
Hlavní kameny: oranžovo-červený karneol, červený jaspis, rubín, červený granát
Doprovodné kameny: diamant, hematit, rudý opál, červený turmalín