Close

Panna

Znamení Panny vládne planeta Merkur. O Merkuru se dočtete, že souvisí s inteligencí, komunikací, pohybem, rozumem. Panny bývají pracovité, potřebují si vše zorganizovat, pochopit, analyzovat. Potřebují být užitečné, umí vyřídit věci, sloužit ostatním, umí pečovat o zdraví a čistotu. Často u nich najdeme vždy nějaký účel či zištnost, podobně jako u Býků nebo Kozorohů. Každá má však jinou formu. Býk věci dělá pro vlastní pohodlí, Kozoroh aby získal uznání a dostal se výš a výš, a Panna protože si to umí dobře spočítat a myslí na horší časy.
Jenomže právě proto, že typická Panna je svázána s materiálním světem, může přemíra podnětů a informací přetěžovat její hlavu. Není nutné všemu porozumět. Někdy prostě nechte věci jen tak být, dýchejte, prožívejte! Objevíte jiný rozměr. Ke své mysli připojíte i svého ducha. Spojí se rozum s intuicí. Budete klidnější.
Panny bývají perfekcionistické, precizní a dokonalé. Umí pracovat efektivně a metodicky. Podzim ťuká na dveře a je třeba všechno sklidit, zavařit, uskladnit a hlavně naplánovat, aby zásoby vydrželi celou zimu. Takže nezbývá než přesně výše popisovaná metodika a analýza. Ve znamení Panny najdete mnoho účetních či programátorů.
Panna se umí soustředit a všimne si i malého detailu. Ve znamení Panny proto najdeme dobré chirurgy, či hodináře. V zaměstnání, kde je třeba pečlivost, trpělivost a přesnost. Panny bývají inteligentní, pracovité, odpovědné a oddané. Umí pečovat o věci, udržují je dlouho v chodu. Umí opravit i neopravitelné. Bývají domácí kutilové. Ovšem když se Panna necítí dobře, je skeptická, úzkostlivá a nervózní. Nezřídka ve znamení Panny najdete neurotiky. Co lze Panně vytknout je nedostatek nadhledu a neustálé kritizování. Není to proto, že by vás chtěl otrávit, ale proto, že pro svůj klid potřebuje, aby věci běželi, jak mají. Poskytuje jí to jakousi jistotu v tomto přece tak chaotickém světě.
Protože znamení Panny je tzv. zemské znamení, pojí se s ním spíše zemité barvy jako je hnědá či zelená. Nicméně, možná právě naopak, abyste nebyli až tak těžkopádní, můžete zvolit nějakou barvu, která podporuje intuici a duchovní svět. Např. modrou či bílou. Nebojte se a volte podle aktuální situace. Nebo si můžete nechat poradit prostřednictvím horoskopu, který např. živel vám chybí a jakou barvou ho doplnit.

Barva: zelená, světle hnědá, bílá
Živel: země
Planeta: Merkur
Hlavní kameny: citrín, tygří oko, safír, jantar
Doprovodné kameny: jadeit, ametyst, opál, sodalit, jaspis, achát, hematit