Close

Lev

Lev, jak známo, je velký kamarád. Má vřelé srdce, bývá většinou přímý, veselý a hravý. Je to dobrý parťák. Inu nedivme se, v době, kdy se narodil, je v přírodě dostatek slunečního svitu a energie, takže jí má na rozdávání. Koncem července a v srpnu už ale bývá opravdu velké vedro. Proto jsou Lvi pohodoví, protože se nemusí o nic starat. Nepotřebují zajišťovat dříví „na zimu“, nemusejí nic sklízet, jen sbírají právě dozrálé plody. Mají rádi odpočinek. Umí si proto užívat zábavu, večírky, setkávání s přáteli i dovolenou. Rádi se předvádějí a za každou cenu se občas snaží upoutat pozornost. Chtějí být obdivováni, chtějí „zářit“. To se jim také daří, pokud je jejich osobnost vyrovnaná. Pokud ale najdeme v horoskopu nějaký problém, většinou bývá zakopaný pes v hrdosti a ješitnosti. Lev, který si nevěří, většinou neumí přiznat svou chybu či realitu a nemá dostatek sebereflexe. To pak vede k tomu, že navenek hraje dál tu svou „hru“, ale uvnitř jeho duše trpí. Dělá jakoby nic, potlačuje či odsouvá do temných zákoutí svého podvědomí své nedokonalosti, a ty se pak v té nejnepříjemnější chvilce mohou bohužel ozvat. A často se i ozývají. Není ojedinělé, že jsou pak kompenzovány antidepresivy. Takže milí Lvi, nebojte se svých chyb, opravdová osobnost si je umí přiznat. I tak stejně záříte oproti jiným znamením a neuškodí vám to na vašem lesku.
Lvi bývají sebevědomí, ambiciózní, silní, odvážní a důstojní. Mají prostě charakter. Nikdy se nevzdávají a mají pozitivní myšlení. Umí se smát a umí vás pobavit. Nezkazí žádnou taškařici. Bývají to často „klauni“, kteří si rádi hrají s dětmi. Nebo je najdete jako táborové vedoucí či koučery fotbalového týmu, nebo třeba v řídících funkcích. Jsou velkorysí a cílevědomí. Umí být loajální.
Jejich stinnou stránkou může být arogance, egocentrismus, egoismus, náročnost a bezohlednost. Umí být panovační a nezřídka se setkáte i dramatizováním situace. Pokud se ji daří, mohou zlenivět. Každopádně milují úspěch a milují společnost, takže když někde uslyšíte ve společnosti výbuchy smíchu, hledejte uvnitř chumle výřečného a vtipného Lva. Protože Lev udělá prakticky cokoli, aby pobavil. Proto si pamatuje nejrůznější vtipy.

A jakáže barva by příslušela znamení Lva? Lev bývá spojován se sebevědomím, což by odpovídalo 3 čakře (solar plexus) a barvě žluté, chcete-li zlaté. V obydlích často najdete přírodní materiály, ale i barvu oranžovou či červenou. Působí to jako obydlí zalité „sluncem“. Na barvách bývá vidět energie, oheň a žár.

Barva: žlutá, zlatá, oranžová, jasně červená
Živel: oheň
Planeta: Slunce
Hlavní kameny: diamant, křišťál, rubín, granát
Doprovodné kameny: tygří oko, opál, topaz, onyx, jantar, lapis lazuli