Close

Vodnář

Pokud znáte nějakého Vodnáře, tak víte, že s ním je všechno jinak. Že si jde svou cestou, že Vás překvapí svými nápady a výstředností. Nebude plakat nad rozlitým mlékem a řekne Vám přímo, co si myslí, i když to může být někdy netaktní. Nenechá se v žádném případě omezovat a svoji svobodu si bude bránit. Tyto lidé zajímají otázky týkající se společnosti, jsou přátelští, ale drží si často odstup a mohou působit chladně. Inu touto dobou je v přírodě vše zmrzlé, tak se nedivte, že na vřelost není prostor.

Vodnáři bývají intelektuálové, přemýšlí logicky a umí ve většině případů rychle používat jakékoli technické novinky. Jsou upřímní. Obklopují se skupinou kamarádů. Mnohé věci konají v zájmu společnosti nebo vyššího dobra.

Jsou zvídaví, mají neposedného ducha, takže mnoho Vodnářů najdete v řadách cestovatelů nejlépe někam do exotických krajin, kam by se nikdo neodvážil. Zajímají je místní lidé, kultury a náboženství. Vodnáři neznají hranice, jak skutečné, tak náboženské či etnické. Jsou doma prostě všude. Jsou jednoduše kosmopolitní. A kdyby náhodou přistáli na zemi Marťani, budou Vodnáři první, kdo si s nimi dají kávičku či pivko a nezávazně poklábosí.

I když Vodnáři působí chladně a naznačují, že jste jim jedno, jsou vnitřně citliví a zranitelní. Díky své bariéře nemusejí dát průchod hlubšímu vztahu a hlubšímu přátelství. Vše může být jakoby na nezávazné rovině.

Vodnáři bývají často rebelové a nesčetné akce vedou k anarchii. Jsou opravdu zapálení pro společnost a pravdu a udělají cokoli, aby svůj názor prosadili. Díky nim se skutečně věci ve společnosti hýbou. Umí se ozvat, když se děje nějaká nespravedlnost.

Pokud se cítí v ohrožení, bývají velmi sarkastičtí.

Znamení Vodnáře je často spojováno s fialovou barvou. Je to barva vznešenosti a duchovnosti. Pomáhá rozvíjet tvořivost, inspiruje v hledání smyslu života a nastoluje rovnováhu mezi vnějšími a vnitřními potřebami. Pokud však máte psychické potíže, fialové se raději vyhněte.

S Vodnářem bývají spojované i barvy „kovové“. Pokud naopak chcete otevřít více srdce a podpořit vřelost, volte teplé barvy- růžovou, červenou.

Barva: světle fialová, modrá, šedá, ocelová, tyrkysová
Živel: vzduch
Planeta : Uran
Hlavní kameny: ametyst, akvamarín, amazonit, granát, tyrkys
Doprovodné kameny: sokolí oko, modrý safír, topaz, lapis lazuli, chalcedon, labradorit