Close

Střelec

Lidé narození ve znamení Střelce jsou velcí snílci a idealisté. Vystřelují neustále své šípy k novým obzorům a vizím, ale když se s nimi chcete domluvit, musíte jejich plány vydělit deseti, odečíst polovinu a jste zhruba na tom, co je reálné. Pohybují se v duchovních rovinách, řeší principy, ale na Zemi se někdy pohybují jako sloni v porcelánu. Nesnášejí jakákoli omezení, takže kdo by jim chtěl brát jejich svobodu, se zlou se potáže. Často moralizují, a občas z nich vypadne i něco zajímavého. 9 z 10 nápadů jsou ale často čirá utopie. Mají svůj svět, který ostatní moc nechápu, proto se mohou cítit často osamělí. Nesnáší kritiku. Umí být pěkně netrpělivý.

V období Střelce, na podzim, se dříve konzumovalo to, co se nedalo uskladnit na zimu, takže bylo v podstatě všeho dost. Lidé se scházeli a klábosili. Proto i Střelci se rádi sdružují a klábosí a nedělají si prakticky starosti s tím, co bude, jestli bude co jíst a kde spát. „To jde přeci samo, takovýmito malichernostmi se nebudu zabývat.“ A právě proto je s nimi někdy velmi složité reálně fungovat. Světu mohou nabídnout vize, protože umí snít. Jsou velcí dobrodruhové a často velmi hazardují s tím, co mají. Neváží si věcí. Jsou akční, přátelští. Neúnavně hledají svou PRAVDU a nebojí se ponořit hluboko do filosofie či náboženských teorií. Umí být nepříjemně přímí a přehnaně optimističtí. Jsou dobří kamarádi, ale mizerní partneři.

Pokud nemá Střelec zdravé sebevědomí, může se z něj stát nesnesitelný arogantní egocentrik, kterého názory druhých prakticky nezajímají. Neumí si přiznat chybu a neustále druhé obtěžuje svými nevyžádanými radami. Může se z něj stát člověk chladný až bezcitný, který je přehnaně kritický a který jedná impulsivně a nevyrovnaně. Mnozí vojevůdci ve znamení Střelce byli schopní za PRAVDU i zabíjet. Takže pokud hodláte být se Střelcem, kamarádství je dobrá volba, ale nesnažte se ho přesvědčit o jiném názoru nebo nedej bože že byste se s ním pustili do diskuzí o náboženství či filosofii, skočíte jako „sedláci u Chlumce“.

Pro duchovní a filosofické naladění si vysloužili barvu fialovou a tmavě modrou. Bývá spojována s 6. čakrou – intuice a se 7. čakrou – korunní – propojení na svět mimo nás.

Barva: fialová, šeříková, tyrkysová
Živel: oheň
Planeta : Jupiter
Hlavní kameny: ametyst, chalcedon, labradorit, safír, tyrkys, lapis lazuli
Doprovodné kameny: opál, turmalín, tmavý růženín, aventurín, obsidián