Close

Býk

Se znamením Býka se pojí – klid, hojnost, smyslnost, pohodlí, jistoty, vytrvalost, praktičnost, účel, gurmánství, ale i tvrdohlavost, majetnickost, požitkářství

Proto jsou se znamením Býka spojovány uklidňující barvy jako je růžová a zelená. A také barvy jara – žlutá a oranžová.

Jaro je tu! A už se to nezmění, je tu. Nikam se nespěchá, všeho je dostatek. Stejně jako lidé ve znamení Býka jsou tu, nikam nespěchají, vychutnávají si hojnost a nehnete s nimi. Jsou nejtvrdohlavější znamení ve zvěrokruhu. Berani sice narazí, ale rychle se otřepou a běží dál. Býci se ale zastaví, a pokud se nechtějí sami pohnout, máte smůlu. Nezbývá než čekat nebo je namotivovat. Býk nedělá nic jen tak. Proto mohou Býci občas působit jako nepřizpůsobiví a neschopní překročit svůj stín, opustit starý názor. Mají rádi teplo, pohodu a hojnost. Jsou stabilní a vytrvalí. Někdy také pořádně líní. V práci bývají tahouni a potřebují za sebou vidět výsledky své práce. Nicméně pustí se jen do toho, co jim něco přinese. Na druhou stranu se nikdy nezastaví vprostřed cesty a nevzdají to. Mají rádi přírodu a zahrádku. Rádi si sami něco vypěstují. Bývají často velmi majetničtí, jak ve vztahu jako takovém tak i ve spojení s materiálním světem. Když se v tomto směru Býk „nevyvede“, dokáže být velmi chamtivý, lidově řečeno „kolenovrt“. Vychutnávají si život všemi smysly, mají vytříbený jazýček a jsou pěkní mlsouni. Jsou vřelí, štědří a umí být trpěliví. Když ale Býka naštvete, jeho hněv a argumentace nezná hranic. V jejich bytě bychom často našli teplé barvy jara jako je žlutá, oranžová a zelená. Znamení Býka vládne Venuše. To je planeta související s tématy vztahů, lásky, hodnoty a sebehodnoty. Proto bychom ke znamení Býka mohli připojit i barvu růžovou, barvu srdeční čakry. Cítíte-li se tedy nemilovaní, pak je tato barva právě pro vás! Láska začíná u sebe samého :-).

Potřebujete-li zklidnění, sebedůvěru a hojnost, chcete-li si vychutnat život všemi smysly, inspirujte se u Býků a volte zelenou nebo růžovou barvu!

Barva: zelená, růžová, doplňkově oranžová a žlutá- barvy jara
Živel: země
Planeta: Venuše
Hlavní kameny: růženín, rodochrozit, citrín, achát, aventurin
Doprovodné kameny: smaragd, safír, diamant, obsidián