Close

Ryby

V období Ryb jaro už skoro klepe na dveře, sníh taje a v přírodě je velké množství vláhy. Živel vody přeneseně znamená emoce. Proto i lidé narození v tomto znamení mají hluboké vnímání, empatii, soucit, rozhodují se podle pocitů a emocí. Umí se přizpůsobit, ale po nějaké době se i odlišit.

Sluníčka už přibývá, takže nejsou až tak pesimističtí jako například další vodní znamení Štíři. Umí se radovat jako malé děti.

Zima končí, takže i období Ryb je vhodné pro ukončování čehokoli, zejména uvnitř v nás. Ještě se plně nepracuje na zahrádce, ještě je čas na rozjímání. Využijte tento čas pro „úklid“ v duši a buďte odvážní!

Ryby mají velkou fantazii a umělecké cítění, takže jsou často v řadách umělců. Nezřídka naleznete nějakým způsobem obsazené znamení Ryb například u herců. Typických Ryb si moc ve společnosti nevšimnete. Umí proplouvat situacemi celkem bezkonfliktně, přizpůsobí se. Mají soucit a jsou velmi tolerantní. Jsou jemné, laskavé a obětavé. Někdy až moc, na což sice mohou přijít, ale neumí se většinou bránit, takže je mnozí doslova zneužívají. Jejich citlivá duše často nemůže unést všechny ty podněty zvenčí. Ryby vnímají všemi smysly – zrakem, sluchem, hmatem. Vše na ně více působí než na jiná znamení. Barvy, tvary, zvuky, jakákoli malá neharmonie. Proto často tvoří nebo zachycují krásu. Anebo se utíkají do svého světa nebo hledají nejrůznější berličky ve formě rozličných závislostí. Ne zřídka zde najdete řadu alkoholiků či drogově závislých.

Velmi často se neumí prosadit a rozhodovat se. Upadají pak do melancholie a samoty. Obtížně si připouští skutečnost, vytvářejí si často iluze a modelují ideální svět. Ale právě proto pak často narazí na realitu. Často u nich naleznete nízké sebevědomí a podléhání nejrůznějším obavám a fikcím. Jsou však velmi senzitivní, takže když budete potřebovat, aby vás někdo vyslechnul, soucítil s vámi a uměl zmírnit vaše utrpení.

Ryby se emočně vážou, bývají dobří pečovatelé a pro rodinu udělají vše, ale nemusejí být příliš spolehlivé.

Pro rozjímání a otevření brány do nehmotného světa či fantazie je velmi vhodná temně modrá barva, barva 6 čakry, uklidňuje, uvolňuje, čistí, podporuje intuici. Právě v této době se můžete dostat své duši nejblíže, vnímat, co je skrytého uvnitř vás. Objevujte, přijímejte, buďte sami sebou. Vhodná je i tmavě fialová, barva 7 čakry, korunní, propojující náš svět se světem nehmotným.

Barva: tmavě modrá, tmavě fialová
Živel: voda
Planeta : Neptun
Hlavní kameny: ametyst, fluorit, měsíční kámen, akvamarín
Doprovodné kameny: tyrkys, opál, jaspis, korál, růženín, křišťál