Close

Váhy

Lidé narození ve znamení Vah jsou přátelští, kultivovaní, dbají na společenská pravidla, mají vytříbený vkus a smysl pro spravedlnost. Mají rádi kolem sebe harmonii a snaží se ji i vytvářet. Patří k nim elegance, vlídnost a mírumilovnost. Umí se podívat na věc z více úhlů, umí si udržet odstup. Umí uzavírat dohody a dělat kompromisy. Proto je velmi často nalezneme v diplomacii nebo v politice. Mají vztah i k módě a umění, proto bychom našli řadu lidí narozených ve znamení Vah i v módním průmyslu či kultuře.
Váhy neumí být sami, jsou partnersky založení, proto dělají snadněji kompromisy než třeba Berani. V době, kdy putuje Slunce znamením Vah, už energie v přírodě ubývá, proto je pro Váhy energeticky výhodnější s někým spolupracovat.
Občas mají problém se rozhodovat. Mohou být proto zadobře se všemi za „každou cenu“.
Stinnou stránkou může být nerozhodnost, povrchnost, ješitnost, nespolehlivost a tvrdohlavost. Mohou postrádat smysl pro slušnost a mohou vzít spravedlnost „do svých rukou“ bez ohledu na následky. Pokud se naštvou, mohou žít ve své „bublině“ a chovat se velmi rezervovaně. Málokdy se dozvíte, co si o vás myslí.
K Váhám tedy patří partnerství, vztahy a láska. Tu podporují barvy jako je růžová nebo světle zelená, barvy příslušející čtvrté – srdeční čakře.
Růžová barva je spojována s romantikou, křehkostí a ženskostí, čistotou a nevinností. V oblékání to však s růžovou nepřehánějte, kombinujte s tmavějšími barvami.
Světle zelená symbolizuje harmonii, růst a plodnost. Je uklidňující. Je barvou rovnováhy a působí regeneračně. Potřebujete-li zklidnit, či zahnat nepřátelství, vyberte tuto barvu. Pomůže vám k uvolnění a projevení potlačovaných emocí.
Co bychom mohli doporučit znamení Vah: „Mějte rádi sami sebe, dávejte lásku a naučte se ji i přijímat!“

Barva: světle zelená, růžová, ale i světle hnědá
Živel: vzduch
Planeta: Venuše
Hlavní kameny: záhněda, citrín, růženín, perleť, diamant, jadeit, olivín
Doprovodné kameny: safír, tyrkys, smaragd